23 Temmuz 2024

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Seyahat sigortası, yurt dışı seyahat edenleri, seyahatleri esnasında karşılaşabilecekleri ani rahatsızlık ve hastalıklarda koruma altına alan bir sigorta türüdür.

Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Ülkelerde Zorunludur?

Seyahat sağlık sigortası zorunlu bir sigorta değildir. Lakin yurt dışı seyahatlerinde tercih edilen ülkelere göre zorunluluk gösterebilir. Bazı ülkeler vize başvurusu sırasında seyahat sağlık sigortasını isterler.

Seyahat Sağlık Sigortası Kaç Günlük Olmalıdır?

Seyahat Sağlık Sigortası en az yapılacak seyahatin toplam gün sayısı kadar olmalıdır. Örneğin 1 haftalık seyahat durumunda 1 haftalık Seyahat Sağlık Sigortası yeterli olur. En fazla 1 senelik olarak düzenlenmektedir.

Gün sayısı arttıkça sigorta tutarı da yükselir.

Sigortalının pasaportu ile yurt dışı seyahatine çıkması ile Seyahat Sağlık Sigortası teminatı yürürlüğe girer.

Hemen ara fiyat al

Seyahat Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Yurt dışında karşılaşacağın sağlık sorunlarına karşı Seyahat Sağlık Sigortası Özel Şartları ile oluşturulmuş teminatlarla güvendesin.

  • Tıbbi Teminat; Sigorta kapsamında bulunan ani hastalık ya da yaralanma durumunda hastane, ameliyat ve tedavi ile doktorun yazdığı ilaç masrafları, 30.000 euro limite kadar sigorta kapsamında. Acil diş tedavisi giderleri 60 euro’ya kadar karşılanır.
  • Covid-19 teminat kapsamındadır.
  • Hasta Nakil Hizmetleri; Sigortalı, hastalık ya da yaralanma durumunda ambulans veya refakatçi doktor aracılığıyla uygun olan en yakın tıbbi merkeze ya da bir tıbbi merkezden diğerine nakledilir. Poliçe kapsamındaki durumlarda, yatarak operasyon gerektiren tedavinin ardından taburcu sürecinde doktor raporuna istinaden ambulans (hava ambulansı dahil) veya daimi ikametgaha ulaşım giderleri karşılanır. Bir tıbbi merkezden diğer tıbbi merkeze nakil, bulunulan tıbbi merkezde hastaya yapılacak tedavi için gerekli donanım ve tıbbi ekip yoksa sağlanır. Hava ambulansı hizmeti, Avrupa dışındaki ülkelere uygulanmaz. Nakillerin yapılabilmesi için tedavi eden doktorun düzenleyeceği tıbbi rapor gerekir.
  • Vefat Nakil Hizmetleri; Sigortalının poliçe kapsamında olan hastalıklar veya yaralanması sonucu vefatı halinde cenazenin defnedilmesi için Türkiye’deki daimi ikamet bölgesine nakli gerçekleştirilir.
  • Acil Mesajların İletilmesi; Sigortalının talebi üzerine teminat kapsamındaki tüm konularla ilgili acil veya gerekli mesajların iletilmesi teminat kapsamındadır.

İlgili Makaleler

POPÜLER SAYFALAR

Call Now Button