Trafik Sigortası

Trafik Sigortası Nedir?

2918 sayılı Karayolları Trafik kanunu ile belirlenen zorunlu trafik sigortası, olası kaza durumunda finansal zararları teminat altına alan bir sigorta türüdür. Kaza durumunda karşı tarafta oluşabilecek zararların karşılanmasını sağlar.

Motorlu araç sahiplerinin Zorunlu Trafik k Sigortasını yaptırması mecburidir. Trafik sigortası olmayan araçlar trafikten men edilir. Yapılması mecburi olan Trafik Sigortası, Türkiye sınırları içeresinde başlatıldığı günden itibaren 1 sene geçerlidir.

Trafik Sigortası Neleri Kapsar?

Zorunlu olan Trafik Sigortası teminat limitleri Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenir. Otomobil için olan teminatlar ve teminat limitleri;

  • Araç Başına Maddi Giderler 100.000
  • Kaza Başına Maddi Giderler 200.000
  • Kişi Başına Sağlık Giderleri 1.000.000
  • Kaza Başına Sağlık Giderleri 5.000.000
  • Kişi Başına Sakatlanma ve Ölüm 1.000.000
  • Kaza Başına Sakatlanma ve Ölüm 5.000.000

Zorunlu Trafik Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Trafik sigortasını yaptırmak için araç sahibinin TC numarası (Şirket adına ise vergi numarası), plaka ve ruhsat numarasını sigortacınıza bildirmeniz yeterlidir. Dilerseniz hemen arayıp fiyat alabilirsiniz.

Trafiksigortam.net Avantajları Nelerdir?

  • Sigorta işleriniz için ekibimiz tarafından kapsamlı fiyat araştırması yapılarak tarafınıza tablo hazırlanarak ücretsiz bir şekilde sunulur. Bilgilendirme yapılır. Uygun gördüğünüz taktirde onaylama işlemi gerçekleştirilir.
  • Hasar anında daima yanınızdayız. Hasar sürecini takip edip gerekli destek sağlanır.
  • Sigorta bitimine 15 gün kaldığında yeni fiyat sunumu için tarafınıza hatırlatma yapılır.
  • Kredi kartı, havale, eft ve nakit imkanları sağlanır. Ofisimize gelip sigorta fiyat araştırması veya sigorta onay talebinde bulunabilirsiniz. Telefonda anında onay yapılır.

Sigorta Yaptırmak Neden Önemlidir?

Sigorta yaptırmanız hem sizi hem de sevdiklerinizin güvenliğini bir noktada teminat altına alır. Hayatta birçok riskle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunlara bağlı olarak bir çok kategoride sigorta çeşidi vardır. Siz, sevdikleriniz ve evcil hayvanlarınız için değişiklik gösterebilen teminatlarda sağlık sigortaları ve evcil hayvan sigortaları, eviniz ya da eşyalarınız için konut ve DASK(Deprem) sigortası, aracınızı güvence altına alan kasko, trafik veya İMM(İhtiyari Mali Mesuliyet) sigortası ile farklı risklere karşı önleminizi en başında alabilirsiniz.

Yapılan istatistiklere göre, ülkemizde ölüm ve yaralanmanın en fazla Trafik kazalarından kaynaklı meydana geliyor. Bu sebeple Trafik Sigortası Türkiye’de zorunlu olan sigortalar dahilindedir. Trafik Sigortası olmadan trafiğe çıkmanın yasal olmadığını hatırlatır ve trafik canavarından sigorta kalkanı ile korunmanızı öneririz.

Sigorta sayesinde hiç beklemediğiniz bir anda karşılaşabileceğiniz risk ve giderleri hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Sigorta sayesinde, pek çok masraftan kurtulabilir ya da masrafın sadece bir bölümünü ödeyerek bütçenizi koruyabilirsiniz.